Zářijové Arco

Arco, populární lezecká oblast nedaleko Logo di Garda, se stala místem dovolené naší lezecké skupiny

Čtvrtek v 19:00 odjezd z Českých Budějovic, směr Lago di Garda. V pátek v půl 3 ráno příjíždíme do kempu Lomasone pic-nic area, který se stal na další 3 noci naším domovem. Jedná se o krásný lezecký kemp se splachovacím záchodem i otevřeným přístřeškem, který je úplně zdarma. V tomto kempu jsou i stoly s lavicemi a několik krbů.

Pátek – Cros del Niere

Po pár hodinovém spánku opět nastupujeme do auta a jedeme do lezecké oblasti Cros del Niere, kde lezeme mnoho jednodélkových cest. Jedná se o oblast, která se nachází přímo u malého parkoviště.

P1040614

Sobota – Nago

V sobotu jedeme do známé a poměrně veliké oblasti o 7 sektorech – Nago. Skály se nacházejí na okraji stejnojmenné vesničky, cesta vede velice úzkými silničkami až na parkoviště, ze kterého je to tak 10 minut k první skále. Začínáme v horních sektorech a odpoledne lezeme ve středních, kde se nachází velice krásné a fotogenické cesty La Placca (6a+ – někde psaná 6b) a Cato Zolú (6b+). Večer se koupeme v Lago di Tenno.

P1040685

Neděle – Placche Zebrate

Den plánovaný jako odpočinkový, proto si vybíráme „pouze“ vícedélkové cesty a to Placche Zebrate. Hlavně Zdeňka by mohla vyprávět, jak to bylo odpočinkové. Jedná se o dlouhé nepřehlédnutelné ukloněné plotny s mnoha vícedélkovými cestami. Z parkoviště k nástupu je to asi 15 až 20 minut a jedná se o kombinaci lezení v lehčím ukloněném terénu s obtížnějším plotnovým lezením na tření po drobných chytech. Zajištěno dobře nýty a borháky, jako štandy slouží vždy dva borháky kousek nad sebou. Lehčí délky jsou odjištěny úměrně obtížnosti, někdy trošku bez průvodce problém s orientací. My se rozdělujeme do 4 lezeckých skupin a vybíráme si cesty Arrivederci Marco (200m, 6c – A0 6a), Cane Trippa (200m, 5c) a Trento (180m, 5b). Večer se jedeme vykoupat do vesnice Dro v říčce Sarca a následně se v městečku Arco jedeme najíst v místní hospůdce pizzi.

 

P1040745

Pondělí – Val Lomasone

Poslední den trávíme kousek od „našeho“ kempu, v oblasti Val Lomasone. Oblast má několik sektorů a cesta z parkoviště je max. 15 minut. Lezeme zde několik cest, nejhezčí byla asi místní klasika Santa Lucia (5c) a hlavně Via del Cubo (6a+). Kolem půl 2 s lezením končíme a jedeme domů.

 

Účast:

Adam Bajgar

Andrea Tetourová

Andrea Trillsamová

Iva Hanušová

Jana Sankotová

Martin Jáchym

Tomáš Doležal

Vladimír Talíř

Zdeňka Bajgarová

Posted in Horolezectví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *